Przejdź do treści

Zarząd

Opiekun

dr Paweł Duda

Nasz opiekun specjalizuje się w zakresie historii nowożytnej. Jest autorem monografii: “Krzyż i karabelaPolityka zagraniczna Rzeczypospolitej Obojga Narodów w ocenie dyplomacji papieskiej w latach 1623–1635 (Katowice 2019), kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz wydawcą materiałów źródłowych.

Zainteresowania naukowe: dzieje Rzeczypospolitej w czasach Wazów, historia państw włoskich w epoce nowożytnej, dzieje wojny o ujście Wisły, organizacja nuncjatury apostolskiej w państwie polsko-litewskim XVII wieku. Ponadto interesuje się historią Zagłębia Dąbrowskiego.

Zainteresowania pozanaukowe: dobre filmy oraz interesujące książki – jak sam zastrzega, nie muszą one dotyczyć historii. Lubi gotować i układać puzzle. Wolny czas najchętniej spędza w towarzystwie żony i dzieci.

 

 

 

 

 

 

Prezes SKNH UŚ

Maciej Wlazło

Studia: III rok I stopnia,

Kierunek: historia,

Specjalizacja: archiwalna,

Zainteresowania badawcze: Zapisy pobożne w testamentach polskiej szlachty w XVII wieku,

Zainteresowania pozanaukowe: Sporty wytrzymałościowe, beletrystyka i literatura faktu, podróże, muzyka.

 

 

 

Wiceprzezes SKNH UŚ

Weronika Rus

studia: III rok I stopnia

kierunek: turystyka historyczna

zainteresowania naukowe: zmiany obyczajów na przestrzeni wieków i rozwój państwowości w Europie, średniowieczna Skandynawia

zainteresowania pozanaukowe: podróże, zwiedzanie i planowanie wycieczek z znajomymi, sport (przez parę lat trenowała karate), uwielbia stand’ upy.

 

 

 

Sekretarz SKNH UŚ

Marcin Dalibor

studia: III rok I stopnia

kierunek: historia

specjalizacja: archiwalna

zainteresowania naukowe: historia Świętego Cesarstwa Rzymskiego, kolonializm, dynastie Habsburgów i Hochenzollernów, historia Śląska oraz historia Irlandii

zainteresowania pozanaukowe: sklejanie modeli, zbieranie banknotów, gotowanie i podróżowanie.